Заочна туристична мандрівка: Країнами і континентами з кімнатними рослинами

2015-11-12

12 листопада в дитячій бібліотеці-філії №13 читачі побували у ролі туристів, мандруючи жаркими пустелями, тропічними лісами, субтропіками. Як ви гадаєте, чому кімнатні рослини, не дивлячись на зміни в неживій природі, з приходом зими залишаються зеленими і навіть квітують? Батьківщина цих рослин – жаркі країни, де цілий рік літо, тому людина створює для них такі ж умови, як і влітку. Члени клубу «Ерудит», що працює при бібліотеці, разом з групою подовженого дня четверокласників школи №14 подорожували з кімнатними рослинами країнами й континентами. Доповідь «Кімнатні рослини – наші друзі» підготувала Парієнко Таня, член ради клубу. Юні флористи пізнали навіщо потрібні кімнатні рослини, як видати кактусу паспорт, звідки вони до нас прийшли й комфортно оселилися на нашому підвіконні. Добірка цікавих фактів від бібліотекарів познайомила зі списком заслуг кімнатних рослин: а це – зволоження повітря, насичення повітря киснем, очищення повітря від шкідливих домішок, фітонцидні властивості, зменшення електростатичного поля. Переглянувши презентацію «Галерея кімнатних рослин», діти довідалися про історію зелених друзів, прибульців із-за морських країн, звідки примандрували до нас герань та фікус, фіалки та фуксія, традесканція та кактуси, бегонія та цикламен. Такі вони різні – наші кімнатні друзі й помічники! Цікавими були виступи квітникарів Поліни й Софії: дівчата нагадали основні правила догляду за кімнатними рослинами. За бажанням кожен міг розповісти історію свого кімнатного друга, а бібліотекарі поділилися досвідом вирощування не тільки дуже популярних й модних сьогодні, а й гарних орхідей. Дітям запропонували за описом, користуючись атласом, вгадати рослину й країну, звідки вона до нас прийшла. Заочна туристична мандрівка навчила краще орієнтуватися по карті, розвинула почуття відповідальності за зеленого друга і в кімнаті, і на вулиці.