В наш час помітно зростає інтерес до краєзнавства, тому бібліотека –філія № 13 намагається не відставати від сьогоденних тенденцій і також працює в цьому напрямі.

Краєзнавча робота бібліотеки складається із різних форм. Це - поповнення краєзнавчого фонду, створення електронної краєзнавчої бази даних періодичних видань KRAY, складання тематичних папок-конвалют, розробка та презентація виставок на краєзнавчі теми, які популяризують літературу про рідний край, проведення масових заходів, що сприяють розширенню знань школярів про Кіровоградщину, дослідження творчості письменників-земляків, зустрічі з письменниками, також зберігається краєзнавчий альбом «Люби і знай своє рідне місто» підготовлений колективом бібліотеки-філії №13 в 1959 році, який містить унікальні матеріали з історії міста.

В бібліотеці ведеться цікава форма роботи – фотофіксація. Завдяки цьому ми можемо представити нашим читачам фототеку- колекцію фотографій нашого міста. Користувачи можуть переглянути віртуальні папки: «Вулиця Чигиринська», «Архітектура», «Дендропарк»… Використання комп’ютерів в роботі книгозбірні дозволяє нашим читачам демонструвати слайд-шоу за темами «Світлини Ковалівки», «Любимый город», «Пори року».

Завдяки фотознімкам в читальному залі була організована авторська виставка Мартиненко Раїси «Прогулянка Кіровоградом». Фото створюють сучасний образ міста, міста, де ми з вами ходимо, гуляємо, спілкуємось, зустрічаємось, переживаємо…врешті решт просто живемо.

Що ж спонукало автора, озброївшись фотокамерою, мандрувати вуличками Кіровограда і закарбовувати його пейзажі, будинки, магазини, авто, мешканців? Безперечно, це - безмежна любов і повага, почуття гордості, яке охоплює автора за своє рідне, можливо, де в чому не зовсім привабливе для сторонніх, місто. Для автора Кіровоград, ніби жива істота, зі своїм обличчям, характером, душею. Воно живе своїм життям, змінюється під плином часу. ЇЇ фото зупиняють мить і відтворюють дійсність, яку, можливо, ми потім будемо згадувати, завдяки саме цім знімкам.

На презентованих фото ви можете побачити архітектуру деяких споруд Кіровограда, побродити алеями Набережної й вуличками містечка, споглянути Інгул та помилуватися природою нашого міста.