В полях фландрійських мак зацвів...

2015-05-05

5 травня до бібліотеки-філії № 13 завітали третьокласники школи № 20. В книгозбірні відбувся майстер-клас з виготовлення маків, приурочений до вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні. Червоний мак - новий символ для України, а в Європі квітка носиться на грудях, як пам'ять про загиблих героїв під час воєн XX століття. Перш ніж виготовляти квітки, бібліотекар розповіла про мак в українській традиції, яке значення він має, і хто з письменників описував його в творах художньої літератури. Діти мали змогу передивитися добірку відеороликів, які пояснюють, чому саме квітка маку актуальна та символічна для українців цими травневими днями й ознайомитися з цьогорічним гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо» Уривки з одного із представлених відео познайомили з дизайнером українського червоного маку, Сергієм Мішакіним, який розповів, яке значення вкладалося при розробці й створенні квітки. Школярі також дізналися, що історія символу почалася ще в далекому 1915 році, під час Першої світової війни, коли канадський військовий лікар написав вірш «В полях фландрійських мак зацвів…» на знак вшанування пам'яті про свого загиблого друга, а в 1918 році американський професор Мойна Майкл запропонувала носити на грудях червоний мак саме як символ пам’яті про загиблих. Ознайомившись із поданою інформацією, учні більш усвідомлено підійшли до створення маку. Гості бібліотеки за допомогою паперу, ножиць та клею працювали над власними квітками-символами, та навіть створювали декілька, щоб подарувати родичам, друзям й розповісти про традицію носити мак на грудях.