Чорнобиль. Як це було…

2019-12-12

/Files/images/IMG_20191211_144812.jpg

Чорнобиль – символ безмежної мужності багатьох тисяч українців. Жахливі події 1986 року ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа залишається пекучим болем для всієї України.

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відбувся спільний захід «Чорнобиль. Як це було…» з музеєм імені Кароля Шимановського. До бібліотеки-філії № 13 були запрошені ліквідатори – Горбань Петро Олексійович, полковник у відставці (військовий авіатор), та Стефак Сергій Васильович. Вірш Марії Яновської «Чорнобильська трагедія» під композицію сучасного українського електрофолк гурту «ONUKA» з символічною назвою «1986» розпочав зустріч. Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв, хто віддав своє життя заради інших.

Під час перегляду документальних відеоматеріалів, тематичної книжкової полиці «Ціною життя», матеріалів із періодичних видань п’ятикласники школи № 20 переконалися, що це страшна трагедія не тільки української землі, але й всього людства.

За покликом рідної землі на захист свого народу стали й запрошені ліквідатори, які розповіли кожний свою історію. Петро Олексійович пригадав, як він з командою пілотів на військових гвинтокрилах засипав четвертий реактор піском. А Сергій Васильович розповів, як лопатами з даху третього енергоблоку за 15 секунд скидали шматки графіту. Він представив на розгляд відвідувачів щоденник, в якому був розписаний кожний день героїчної праці над ліквідацією аварії. Вражені розповідями чорнобильців читачі задавали дуже багато питань шанованим гостям та щирими оплесками подякували і привітали наших гостей.

На згадку про зустріч Сергієм Васильовичем була подарована книга «Відрядження до пекла» Сергія Колесникова.

Кiлькiсть переглядiв: 175

Коментарi