Ми козацького роду. Конкурси й вікторини до Дня Козацтва

2019-10-11

11 жовтня вихованці групи подовженого дня школи № 20 взяли активну участь у заході «Ми козацького роду», що відбувся в бібліотеці філії № 13 для дітей. Із розповіді бібліотекаря читачі дізнались, що 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. Усі вони взаємопов’язані й виникали послідовно. Мультимедійна презентація «Запорозькі козаки: їх обряди та звичаї» ознайомила з побутом, щоденним життям, святами, обрядом посвяти в запорожці-козаки. Також читачам було запропоновано взяти участь у вікторині й конкурсах. Хлопчики й дівчатка відповідали на запитання, складали асоціативний кущ до слова «козак». Найбільш сподобався конкурс «Швидше і сильніше»: необхідно було надути кульку до тих пір, поки вона не лопне. Відомо, щоб у бою перемагати, треба мати неабияку силу, і перш за все міцні руки, тому у конкурсі «Хто кого пересилить» учасники, не відриваючи ліктя від столу, притискали руку суперника до столу. Діти були активні, старалися, демонстрували кмітливість і витримку.