Прапор миру, прапор вірності.

2019-08-21

Колектив бібліотеки-філії №13 21 серпня до Дня прапора підготував відео-перегляд «Прапор миру, прапор вірності». Бібліотекарі ознайомили дітей з книгами про український прапор, переглянули разом з дітьми відео. Серпень це для українців місяць, коли святкується День незалежності й День українського прапора. Державним прапором України з 28 січня 1992 року визнаний прямокутний стяг із двох рівновеликих прямокутних смуг: верхня – синього, а нижня – жовтого кольорів. Ці барви були символічними для Київської Русі ще до прийняття християнства. Після хрещення держави вони були освячені образом животворного Христа. За добу монголо-татарської навали ця символіка зникла, але згодом вона відродилася в церковних оздобах та гербах українських міст. Майже всі вони були оздоблені жовто-блакитними кольорами. З ХVІІІ століття з блакитного полотнища вироблялися всі полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорізького. Жовтою фарбою на них наносили хрест, зорі, зброю або постаті святих. Вибір українцями жовто-блакитних кольорів був умотивований тим, що символами країни є чисте небо(синій колір) та пшенична нива (жовтий колір). Давня символіка українців відродилася знову в гербі та прапорі Української Народної Республіки, що було ухвалено Центральною Радою 1918 року. Але ненадовго. За часи радянської влади національними барвами Української РСР вважалися червоний та блакитний. Лише 4 вересня 1991 року після проголошення української незалежності жовто-блакитний прапор знову був піднятий над будинком Верховної Ради.