Герої творів Вальтера Скотта в літературі, музиці та кіно

2019-02-15

15 лютого 2019 року в бібліотеці-філії № 13 для дітей відбувся захід, підготовлений спільно з Кропивницьким музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського під назвою «Герої творів Вальтера Скотта в літературі, музиці та кіно». Запрошені були учні сьомих класів школи № 20. Вальтер Скотт – письменник І половини 19 століття, який писав англійською мовою. На заході був розкритий життєвий і творчий шлях Скотта для дітей, які саме в цей час вивчають його твори за шкільною програмою. Він перший створив жанр «пригодницького роману». Його творчість надихнула багатьох митців на створення художніх фільмів, мюзиклів та опер за сюжетами романів. В своїх творах письменник оспівує любов до своєї рідної Шотландії, доля якої дуже схожа здолею України. Втративши незалежність в 1603 році, а в 1650 році внаслідок багатьох війн приєднана до Англії. В книгах автор висвітлює лицарські подвиги, героїзм, пригоди, любов до прекрасних дам та любов до батьківщини, боротьбу шотландського народу за свою незалежність, гідність, вірність та відданість. Бібліотекарі представили огляд книг Вальтера Скотта, що зберігаються у фондах книгозбірні. Як з’ясувалося, завдяки дослідженням наукових співробітників музею, в одній з опер головну роль виконувала наша видатна землячка Наталія Іванівна Біорро, видатна співачка українського зарубіжжя, та на протязі 20 років була примою-солісткою сопрано Маріборзького театру опери та балету (Словенія). Для присутніх працівниками музею була представлена пересувна виставка з фондів музею, які висвітлюють творчий шлях Наталії Біорро Виставка складалася з меморіальних предметів, які зберігалися в фондах, листів, буклетів, фотографій, афіш, газетних статей, програми опери «Лючія ді Ламмермур», в якій головну партію виконала саме Наталія Біорро, праобразом якої стала реальна дівчина Люсі Ештон в романі Вальтера Скотта. Співробітниками музею було зазначено, що всі ці предмети були передані батьками співачки, не менш відомими, акторами Кіровоградського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького – Кравцовими Іваном Васильвичем та його дружиною Лідією Йосипівною в 2009 році. Виставка була приурочена 16 річниці з дня смерті співачки. Адже саме 14 лютого 2003 року серце великої співачки перестало битися.