Святий Миколай, до нас завітай!

2018-12-19

19 грудня до бібліотеки-філії №13 завітали учні школи №20. Разом з колективом бібліотеки писали листа Святому Миколаю. Діти свято вірять в існування доброго захисника і намагаються не гнівити діда Миколая, який про все знає. Читачі в листах Миколаю писали свої найпотаємніші бажання. Для чемних діток бібліотекарі нагадали спеціальну старовинну приповідку Миколая:

Матусеній господині,

Що порядок любить все,

Даруночки несу нині,

Бо дитина на них жде.

Ой, голубко моя, крале,

Слухай маму все свою -

То не тільки книжку й ляльку

А й цукерок принесу.

Діти заспівали пісню «А хто, хто Миколая любить». Бібліотекарі розповіли дітям про святкування Миколая в Україні, про традиції зимових свят. А мультфільм «Святий Миколай» з циклу «Різдвяна Казка» запросив діточок до офісу Миколая, звідки разом зі Святим відправилися дарувати радість по всьому світі. В цей день люди, хоч і святкували, а й не забували завбачати погоду: як впаде великий іній, то буде гарний врожай хліба, якщо мороз, то також на добрі хліба й городину, тому й казали «Хвали зиму після Миколи». З усіма народним прикметами познайомили книги «Народний календар» Миколи Міщенка, «Дідух» Василя Скуратівського та «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая. Святковий, веселий настрій був у кожної дитини, що завітала до бібліотеки в цей день.