"Він заснував Веселі Боковеньки: до 160-річчя Миколи Давидова"

2016-12-14

14 грудня в дитячій бібліотеці-філії №13 читачі школи № 20 разом з бібліотекарями побували в унікальному місці, що знаходиться на території Кіровоградської області. А саме в дендрологічному парку «Веселі Боковеньки. Існує легенда, що парк назвали на честь річки Боковеньки, яка неподалік протікає, а веселою вона була тому, що в ній купалися й розважалися козаки. Біографічна розвідка «Господні зерна Миколи Давидова» розповіла присутнім про засновника й першого власника сучасної окраси Кіровоградщини. Працював Микола Львович над його створенням протягом 30 років, присвятивши все своє життя дендропарку. Титанічний труд та неймовірні зусилля перетворили невеличкий гай серед степу на сучасну пам'ятку садово-паркового мистецтва. Доповнив розповідь огляд літератури «Живі колекції Веселих Боковеньок». Дерева у парку доповнюють одне одного. Ботанічні екземпляри представлені рідкісними для України рослинами з усіх континентів нашої планети. Перед читачами поставали екзотичні дерева й кущі – це й найдавніше на Землі дерево гінко, яловець ірландський, платан, болотний кипарис. За даними дослідників колекція заповідника налічує близько 900 екземплярів! Перегляд відео презентації: «Краєвиди рідної землі» допоміг сформувати уявлення про дендропарк й став гарним ілюстративним матеріалом. Читачі на власні очі переконалися, що територія парку дуже мальовнича. А ще це місце популярне серед туристів. «Веселі Боковеньки» - це велика праця й любов до рідної землі його творця та його наступників!