Посвята в читачі

2016-03-23

23 березня в рамках Тижня дитячої книги в дитячій бібліотеці №13 відбулась урочиста посвята в читачі! Першокласники школи №20 доводили, що вони можуть носити звання читача й користуватися книгами й журналами. Разом з героями всім відомих казок Мальвіною й Бабою Ягою (активними читачками бібліотеки, Настею Лозовою й Катею Чумак) діти потрапили в чарівне й дивовижне Книжкове королівство, де мешкають книги та їх герої. Маленькі учасники свята з цікавістю слідкували за перебігом дій в сценках між книжковими персонажами. Баба Яга розповіла свою версію, що таке бібліотека: місце, де ховають книжки, закопують їх в землю, притрушують соломкою, а ще коли їх видають, то з ними ніколи не розлучаються: їдять з ними, кладуть на ніч під подушку! В свою чергу ж Мальвіна й бібліотекар запевнили присутніх в протилежному: бібліотека – це місце, де кожен охочий може взяти книгу за рекомендацією бібліотекаря або за власним смаком, та й те що книг ніхто не закопує, а вони зберігаються на спеціальних полицях, тобто стелажах, школярі мали змогу побачити на власні очі. Не зайва була й відео презентацію «Як не слід поводитись з книжками», в якій нагадується про правила користування і зберігання літературою. На гостей чекала конкурсна програма, подолавши завдання-випробування, присутні мають право носити звання Читач! Діти виправляли помилки в казках, плескаючи в долоні, вибирали їлюстрації до певної книги й правильно вказували, до якої книги вони належать, а також з переплутаних складів вгадували назву казки, підказували, що в казці не так. А в артистичному конкурсі довели, що вони справжні співаки, заспівали уривок з дитячих пісеньок. Майбутнім читачам Баба Яга намагалася дати «гарні» поради поводження з книгами, наприклад, якщо загубилася закладка, то треба замість неї покласти пенал, або пачку фломастерів або ж покататися з гірки на рюкзаку з підручниками, використати замість серветки в столовій. Діти ж склали урочисту обіцянку, ставши читачами: цінувати й берегти книгу,охайно з нею поводитися, намагатися бути схожими на кращих героїв книг, бути активним читачем! Бібліотекарі, тепер уже читачів, запросили в дивовижне Книжкове королівство – бібліотеку філію №13.