Пантеон вічної слави

2015-10-27

На абонементі бібліотеки розгорнута стендова презентація «Пантеон вічної слави» й тематична викладка літератури до річниці визволення України від нацистських загарбників, яку ми, патріоти й свідомі громадяни України, відмічаємо 28 жовтня. На стендовій презентації фото, матеріали, статті не просто про героїв, а й про тих, хто боронив й визволяв в надзвичайно складний й драматичний період рідну землю. У кожного героя власна історія, прожите чи обірване життя, але так чи інакше його ім’я пов‘язане з визволенням України. На стенді можна ознайомитися з біографією наймолодшого генерала командувача Західного, а пізніше 3-го Білоруського фронту Черняхівського Івана Даниловича, який народився в місті Умані. У листопаді 1943 році армія якого взяла участь у Київській наступальній операції, завдяки чому було звільнено столицю України. Напевне, кожному з нас знайоме ім’я Кожедуба Івана Микитовича, маршала авіації. В боях за свободу Правобережної України були відзначені 34 особисті перемоги льотчика-винищувача в повітряних боях. Його любили і поважали однополчани за простоту в поводженні, щирість душі, а також сміливість. Не могли оминути увагою ім’я Герасимова Івана Олександровича,героя України, голови Головної редакційної колегії "Книга пам'яті України" (до серпня 2006 року). Він був у 1940-1945 роках – командир взводу Одеського військового округу й 1-го Українського фронту. Вагомий внесок у визволення південної України зробив й Чуйков Василь Іванович. Книга військового «В боях за Україну» – героїчний шлях 8-ї гвардійської армії, яку можна прочитати в нашій бібліотеці. Заслуговує на нашу увагу й Маршал Конєв Іван Степанович, присвятивши усе своє життя справі захисту Батьківщини. Очолювані Конєвим війська фронту визволили багато міст лівобережної України, форсували Дніпро і визволяли Кіровоградщину. В битві за наше місто були блискуче здійснені наступальні операції під його керівництвом . За вміле керівництво військами було присвоєно звання Почесного громадянина міста Кіровограда. Звісно, пантеон слави не обмежується представленими біографіями, кожен з нас може доповнити своєю розповіддю про героїв-визволителів України й вшанувати їх пам'ять. Доповнюють стендову презентацію книги, які бібліотекарі підібрали й рекомендують читачам бібліотеки. Це книги Конєва, Чуйкова, Покришкіна, публіцистичні матеріали кіровоградських авторів Шурапова, Матівоса, Даценка, а книга Івана Петренка «Нацистський окупаційний режим на Кіровоградщині 1941-1944 рік» знайомить з документами Державного архіву області.