Моя вишиванка в кольорах України

2022-05-19

/Files/images/01_mapa.jpg

/Files/images/Моя вишиванка.jpgУ культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, щасливої долі, вірності та любові. Вона настільки глибоко увійшла в наше життя, що в Україні встановили навіть спеціальне свято – День вишиванки. З метою зберегти споконвічні народні традиції, створення та носіння етнічного вишитого українського одягу 19 травня бібліотекарі філії № 13 для читачів підготували слайд-вернісаж «Моя вишиванка в кольорах України». Під час перегляду користувачі дізнались про різноманіття і те, чим відмінна вишивка Кіровоградської області від інших регіонів нашої країни. Довідувались про те що, найчастіше зустрічаються вишивані рослинні, квіткові мотиви, дуже багато зображено троянд, вишитих обов’язково хрестиком, червоно-чорним. А також хмелики, виноград, листя, маки. Є візерунки, притаманні суто жіночому одягу, та візерунки суто чоловічого одягу, оскільки у візерунок закладений певний сенс, вони мали захисний характер. Наприклад, для чоловічої сорочки були характерні дубочки або геометрична вишивка, а жіноча характеризується повним різноманіттям трав, візерунків, квіткового орнаменту. Завершився захід знайомством з книжковою виставкою «Вишиванка – зірка на світанку», на якій представлені матеріали про історію вишивки та народне вбрання українців.