«Книжкові перлини України – дітям»

2022-04-08

/Files/images/Книжкові перлини України.jpg
Книги для дітей стають і вірним путівником-тлумачником, бо де ще можна знайти відповіді на сотні щоденних питань? Сьогодні в Україні видається величезна кількість прекрасних дитячих книжок, які тільки й чекають свого часу, щоб порадувати юних читачів. На літературному горизонті з’явилося багато нових і цікавих письменників, які пишуть для дітей. Як зорієнтуватися в сучасних тенденціях дитячої літератури? Як вибрати цікаву книгу для дитини правильною українською мовою, добру, захоплюючу або смішну? На яких сучасних дитячих українських письменників варто звернути свою увагу? Тож бібліотекарі рекомендують 10 цікавих книжок для дітей:
/Files/images/007.jpgКультовий твір, який увійшов до переліку золотої класики української літератури. Свого часу повість «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайко була включена до обов’язкової шкільної програми. Книга відзначена у «Почесному списку Андерсена» і перекладена двадцятьма мовами. Завдяки чудовому вмінню автора створювати гумористичні історії серія веселих оповідань часом доводить читачів до нестримного сміху. Книга Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» хоч і створювалася з розрахунком на дитячу та юнацьку аудиторію, але будь-яка доросла людина, ознайомившись зі змістом пригодницьких історій, прийде у захват і зарядиться відмінним настроєм.
"Мері", Сашко Дерманський. Історія про звичайну українську родину: тата, у якого на роботі все йде шкереберть, маму, яка мріє, щоб все було добре, Андрійка, який не розмовляє і Марійку, якій бракує батьківської уваги. Аж раптом на них звалилася бігова лошиця Мері, а за нею криничник Мефодій і підступний пан Вихиляс й починають відбуватися дивні та небезпечні речі.
/Files/images/002.jpgЯк звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Як звичайна дівчинка Софійка опинилася так далеко від рідного дому й стала учасницею незвичайних і небезпечних пригод і коли вони завершаться? Як звичайна кішка заговорила і як козаки можуть товаришувати з вовками? Чи вдасться Соні й Асі врятувати Січ від татар? Хто такі Гречка та Перевершко? Що має робити джура, щоб нагодувати козацьку братію галушками? Отримати відповіді на ці запитання, стати свідками інших пригод читачі зможуть, гортаючи сторінки нової пригодницько-фантастичної повісті Петра Мельника «Дивовижна подорож Соні й Асі на Козацьку Січ».
/Files/images/005.jpgВисоченна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей – нескладух. І ось вони починають збуватися – і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з’ясовується, що насправді… Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво! Сповнена іскрометного гумору дебютна повість Саші Кочубей «Сім нескладух Говорухи» – переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.
Павучок Карпик майструє особливу місячну арфу, Хро влаштовує собі домівку у великому жовтому яблуку, а кошеня з білою лапкою - шукає тиші. То все герої цієї книги “Арфа для павучка” що живуть у незвичайному, світлому, теплому і зворушливому світі казок Лесі Мовчун. Ця книга не лише для читання, але й для розглядання з дитиною яскравих малюнків Дмитра Кузьменка.
Сашко Лірник - казкар-лірик, актор, телеведучий, автор телепрограм і постановок. Його багата біографія і неординарний життєвий шлях привертають увагу безлічі шанувальників. Його казки, вірші та повісті для дітей та дорослих давно відомі і популярні у власному авторському виконанні автора, а видаватися почали зовсім недавно. У казках Сашка Лірника - все багатство душі і історії українського народу. Тож рекомендуємо чудову книгу українських казок, яка так і називається "Казки Лірніка Сашка"
Пригодницька повість відомого дитячого письменника Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили” розповідає про яскраві пригоди перевершеного гірського силача Івана Сили. Прототипом головного героя повісті став легендарний закарпатський богатир Іван Фірцак, який виборов звання чемпіона Чехословаччини та Європи з кількох видів.
/Files/images/010.jpgГерої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас. А найбільше від нас залежить наше майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку... Повість увійшла до шкільної програми.
«Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9» — дитяча пригодницька науково-фантастична повість сучасної української письменниці Лесі Вороніної. 2012 року книга отримала премію «Дитяча книга року BBC».Хлопчик Клим, боягуз, що боїться хуліганів, одного разу дізнається про Таємне Товариство Боягузів. Вступивши до нього, він дізнається, що Землі загрожують прибульці з космосу, які поширюють вірус страху. Але ті, хто й так боягузи, можуть побороти страх і протистояти лиходіям. Клим потрапляє в пригоди у часі й просторі, щоб врятувати батьків, бабусю, друзів та увесь світ.
Герої нової повісті Валентина Бердта “Все починається в 13” – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…
Звичайно, цим десятком неможливо обмежити коло цікавих сучасних популярних українських дитячих письменників. Більш того - безсумнівно неможливо охопити в одній статті всіх сучасних дитячих авторів, які пишуть українською мовою. Тож, будьте у тренді, читайте українське!

https://www.kinderbook.com.ua/index.php?route=journal2/blog/post&journal_blog_post_id=39 10 найкращих сучасних українських дитячих письменників

https://starylev.com.ua/blogs/dytyachi-pysmennyky-yaki-zminyly-svit Дитячі письменники, які змінили світ

http://www.barabooka.com.ua/chitats-ki-spiski-dlya-suchasnih-shkolyariv-ukrayins-ka-literatura/ Читацькі списки для сучасних школярів: українська література

Кiлькiсть переглядiв: 28

Коментарi