"Великий день Єднання"

2022-01-21

/Files/images/україна.jpg

/Files/images/Соборність України.jpg «Великий день Єднання» Екскурс в історію

“Це така дата, що її виучувати будуть на пам’ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою” – так про події 22 січня 1919 року, говорив Державний секретар ЗУНР Лонгин Цегельський. Його слова стали справді пророчими. 22 січня 1990 року сотні тисяч українців взялися за руки, утворивши “живий ланцюг” від Києва до Львова, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Тож, напередодні Дня Соборності, 21 січня для користувачів бібліотеки-філії для дітей № 13 було проведено екскурс в історію «Великий день Єднання» бібліотекар розповіла про історію виникнення свята – Дня Соборності України, ознайомила з історичними фактами про Україну. Під час перегляду відеоролика «Шлях до соборності» пригадали видатних українців, які виборювали незалежність та соборність України. Відповідаючи на запитання вікторини “Про Україну” дізнались про значення слова “соборність” яке включає в себе єдність і згуртованість, для маленьких читачів бібліотекарі підготували тематичну розмальовку “З Днем Соборності Україна”