Де козак, там і слава. Україна – козацька держава

2018-10-12

12 жовтня колектив бібліотеки проводив разом з 4 класом ЗОШ №20 свято до Дня українського козацтва та захисника України. Для участі в конкурсах учасники поділились на два курені «Гетьмани» й «Запорожці». Отамани представили свої курені: Ми прийшли сюди сьогодні, щоб вести запеклий бій. Тільки ні, не кулаками, а в веселій дружній грі. Козак – чесна, смілива людина, найдорожча йому Батьківщина. Козаки проходили 9 порогів на Дніпрі. Справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через пороги. А в бібліотеці пороги були гумористичні. Журі оцінювало. Перший конкурс «Забава кашоварів». Хто швидше з представників куренів розбере на окремі групи. змішані разом крути. Розбирали весело й вправно. 2 конкурс «Козацький спів». Хлопці виконали Гімн України. 3 конкурс – «Найсильніший козак» - в кого сильніша рука. 4 конкурс – «Намалюй портрет козака з зав’язаними очима». 5 конкурс «Веселий козак». 6 конкурс – нагодуй кашею з закритими очима, 7 конкурс – за книгою «Козацька абетка» знайти місто, столицю козацтва. 8 конкурс – «Звари борщ». Учасники повинні розписати, як варити борщ, що за чим класти. 9 конкурс «Вправні руки». Учасники пришивали ґудзики. Всі старанно пришивали, помічники підказували. Конкурси проходили весело, кожен намагався показати свою вправність, дотепність. Вболівальники допомагали оплесками, веселим сміхом. 9 порогів пройшли всі хлопці, й мають право називатися козаками. Бібліотекарі познайомили присутніх з книгами про козаків, що є в бібліотеці.