Місто моє ясне

2018-09-14

Поет Валерій Гончаренко звертався до міста, як до людини: "Місто моє ясне". 14 вересня до бібліотеки – філії №13 завітали учні 4-х класів ЗОШ №14 на літературний круїз вулицями рідного міста. Бібліотекарі познайомили дітей з історичною довідкою про Кропивницький, розповіли про письменників, провели вікторину – подорож мікрорайоном «Ковалівка». Наше рідне місто багате культурно-просвітницькими традиціями. Бібліотекарі разом з дітьми здійснили віртуальну мандрівку вулицями міста. Тут народились і виросли видатний художник Осьмьоркін, поет Андрій Тарковський, композитор і виконавець Генріх Нейгауз. Великий композитор Ференс Ліст у нашому місті давав свій останній концерт. Жив у нашому місті й видатний польський композитор Кароль Шимановський. Місто багате такими людьми, що залишили свої автографи на вулицях міста. Пройдемось далі вулицями міста: проспект Винниченка – письменник Володимир Винниченко виріс і навчався в нашому місті, коли пройти трохи з проспекту Винниченка, вийдемо на невеличку вуличку тупик Нейгауза, йдемо далі вулицями міста. Ось на вулиці Гоголя будинок, де жив Кароль Шимановський. В нашому місті утворився перший український професійний театр. Зараз він дуже гарний, відремонтований. Вдивимось в наші старі будинки, в них вдивлялись генії, що ходили вулицями нашого міста. Ось на вулиці Тобілевича(як раніше казали на Чичорі) стоїть будинок Тобілевичів, нині літературний музей. Він багато пам’ятає, пам’ятає братів Тобілевичів Панаса, Миколу, Івана, Садовську – Барілотті. Багато автографів геніїв можна побачити на вулицях нашого міста, коли бути уважним і закоханим в нього, таким, яким був поет Валерій Гончаренко. Ось ідеш вулицею і, здається, зустрінеш його замріяного й заклопотаного. Школярам сподобалась подорож. Після цього передивились відеофільми «Пори року», «Улюблене місто», створені колективом бібліотеки.