Поезія, ти зірка чарівна

2018-03-21

21 березня у Всесвітній день поезії в дитячій бібліотеці №13 міста Кропивницького лунали поетичні рядки. «Єдиний мудрець – це поет» так сказав Страбон, і в його словах могли переконатися третьокласники групи подовженого дня школи № 14. Літературна панорама «Поезія, ти зірка чарівна» проходила у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання. Шкільний бібліотекар Затинайко Тетяна розповіла про історію виникнення свята. Присутні дізнались, коли і чому було вирішено відзначати Всесвітній день поезії, і що у відривному «Українському народному календарі» уперше з’явився 2004 році й став гарним подарунок поетам і любителям поезії. А запропонований відео сюжет каналу 1+1 доповнив розповідь, зосередивши увагу на найвідомішому поеті Шекспірі. Було підготовлено огляд літератури «Перлинки української поезії». Читачі ознайомились з книгами серії «Сучасна дитяча поезія» й «Веселка». Для читання вголос бібліотекарем були обрані вірші Лесі Мовчун, Ігоря Січовика, Грицька Бойка, Дмитра Білоуса. Побувати в ролі поета читачі могли, виконавши творчі завдання – підбирали потрібні за змістом рими, пропущені слова в рядках вірша, розгадували загадки. Відомо, що багато поезій покладено на музику, це – співпраця поета та композитора. Діти перейнялись піснями на слова Василя Симоненка, Андрія Малишка у виконанні сучасних гуртів. Зацікавили поетичні збірки письменників нашого міста Антоніни Корінь, Валерія Гончаренка, Антоніни Царук, Олени Журливої, Володимира Шурапова. Справжнім подарунком до Дня поезії стали вірші напам’ять Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Антоніни Царук від читачів!