Шануймо рідну мову

2018-02-21

Мово рідна, ти ж як море безконечна. Про рідну мову говорили діти, що зібрались в бібліотеці – філії №13. За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають День рідної мови. В Україні цей день започатковано з 2002 року. Рідна мова для кожного є оберегом. Як відзначають мовознавці , одним з суттєвих показників людської шляхетності є культура мовлення, в багатому мовному арсеналі виробилася й закріпилася ціла система словесних вітань. Читачі бібліотеки називали слова вітань: « доброго ранку», «доброго здоров’я», «добридень», «Доброго вечора у вашій хаті», «бувайте здорові» та інші . Далі бібліотекарі провели гру «Найрозумніший». Гра проходила між двома командами. Ось деякі з питань, на які відповідали діти: як називаються слова з протилежними значеннями; яку назву носить розмальоване яйце; головні члени речення; розмова двох осіб та інші. Присутні виявляли велику активність і знання. Цікаво проходила рольова гра «Добери слово», конкурси на краще виконання української пісні, скоромовки, приказки, загадки. Знання рідної мови, артистичність, кмітливість і комунікабельність - все це було видно в конкурсах. Бібліотекарі представили огляд нових книг з рідної мови.