«Ось мого серця тепла хлібина»: зустріч з Антоніною Царук

2017-11-29

Поезіє, ти зірка чарівна! Так можна сказати про поетичні твори чудової поетеси нашого міста Антоніни Царук. В іі віршах звучить закоханість у рідний край, зачарування рідною природою, любов до дітей, вміння розуміти їхня думки. 24 листопада в бібліотеці - філії №13 учні 4-В класу слухали твори й спілкувалися з письменницею. Вона розповіла, коли почала писати, коли прийшли до неї перші вірші, завдяки кому була створена перша збірка для дітей. Читачі філії тепло сприйняли книжечку-розмальовку «Онучечка-чомучечка», бо кожний з них любить свою бабуню, полюбляє ходити до неї на гостини. Сподобалась всім загадка «Чотири сестриці». А ще справила враження книжка «Як Петрик стежину пас», надрукована видавництвом «Степ» у 2009 році. В ній і вірші, і казки, загадки й оповідання. Особливо всіх схвилювало оповідання, прочитане авторкою «Невесела розмова з Бімкою». Цю розмову веде дівчинка зі своїм песиком про злого Голодного Мора, який забрав силу-силенну люду, і стареньких, і молодих, і малесеньких діточок. В пам'ять про них ми запалюємо свічечки. Слухали це оповідання, затамувавши подих, у декого в очах були сльозинки. Звучали з уст письменниці й поетичні загадки, які розгадували діти разом з нею. Сподобались дітям й поезії зі збірки «Проліскові дзвони». Ілюстрації до книги зробила донька письменниці. Діти з задоволенням слухали вірші з розділів «Брати наші менші», «Таємна мова». Письменницю настільки з дитинства вразила творчість нашого земляка Віктора Близнеця, що за мотивами його твору «Земля світлячків» Антоніна Петрівна написала прекрасну п’єсу. Діти старшого віку нашої бібліотеки з задоволенням читають книгу поезій «Мовчання бруньки», особливо поезію «Засівала мама поле полотняне», яка стала піснею:

Засівала мама поле полотняне, Засівала біле чорними нитками,

Засівала, ніби сотворяла землю,І молилась тихо про Господні зерна.

Зустріч з поетесою Антоніною Царук, організована колективом бібліотеки, допомагає читачам вивчати творчість письменників рідного краю, виховує любов до поетичного слова, поглиблює знання української мови, вчить дітей висловлювати свою думку поетичним рядком.