Козацька слава наших предків

2017-10-13

13 жовтня в бібліотеці-філії №13 було гамірно й весело. Завітали до читального залу учні 4-в класу школи №20 на свято «Козацька слава наших предків». Хлопчики – це майбутні захисники Вітчизни. Бібліотекарі привітали всіх з Днем захисника України й з Днем українського козацтва підготували відео-презентацію з історії українського козацтва, цікаву вікторину «А ну, який з тебе козак?», огляд літератури «Козацькому роду нема переводу». Після цього хлопчики поділились на дві команди «Варта» й «Хортиця», а дівчата їх підтримували. Читачі із задоволенням приймали участь у конкурсах: козацький спів, найсильніший козак (армреслінг), веселий козак, звари борщ (написати як правильно варити борщ), вправні руки( пришивання ґудзиків). Дівчатка активно підтримували хлопців оплесками. Козацьке свято традиційно проходить в філії уже в п’ятий раз, адже бібліотека розташована на вулиці Чигиринській. А Чигирин – один з центрів формування козацтва, перша столиця української гетьманської держави, резиденція гетьманів України Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Юрія Хмельницького, Павла Тетері та Петра Дорошенка. У Чигирині 27 липня 1657 року закінчив свій земний шлях великий гетьман українського козацтва Богдан Хмельницький. Читачі уважно вивчали «Козацьку абетку», котру випущено на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» 2013 року видавництвом «Веселка». Книга користується великим попитом у читачів. Особливу зацікавленість викликали книги: Тараса Каляндрука «Дітям про козаків», Олександра Виженка «Історія запорізьких козаків для веселих малюків», Андрія Кащенка «Оповідання про славне військо запорізьке низове» та інші. Зустрічі в бібліотеці сприяють розвитку світогляду, доповненню знань з різних предметів, спілкуванню.