Бесіда «Олена Бур’янова – з покоління нескорених».

2017-09-22

Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України в Україні відзначається День партизанської слави. Колектив дитячої бібліотеки-філії №13 підготував викладку літератури й бесіду «Олена Бур’янова – з покоління нескорених». Завітали учні 5-а класу школи №14. Олена Захарівна Бур’янова підпільниця, партизанська зв’язкова жила на провулку Ковалівському, 20. Зараз на будинку, що збудований на місці садиби героїні, меморіальна дошка, а вулиця Транспортна, що на Ковалівці, носить ім’я Олени Бур’янової. Присутні уважно слухали розповідь про вчительку-героїню та її подруг Тамару Щербакову, Тоню Жабо та інших, про їхню боротьбу з окупантами в роки Другої світової війни. Місцеві партизани проводили диверсії, добували зброю, виготовляли документи, допомагали військовополоненим. Школярі ознайомились з фотографіїями книг Володимира Шурапова й Рози Федосєєвої «Земний уклін тобі, солдате», «Велика війна. Кіровоградський вимір», «Гавроші з Балашівки» Володимира Шурапова. Також бібліотекар розповіла історію ще одного героя-земляка Петра Лахмана. Його вірш, що був переданий з тюрми підвів підсумок бесіди: "Батьківщино, мій краю, орлиний". Вшанували загиблих партизан хвилиною мовчання.