Рухаємось Європою

2017-05-20

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Протягом багатьох століть Європа утримувала історичне лідерство. Звідси почалися Великі географічні відкриття, тут зародився капіталізм, відбулася перша промислова революція. Європа – це і територія, на якій відбувалися події двох світових воєн, це і приклад об’єднання багатьох держав для спільного вирішення злободенних проблем, це і спільні гроші – євро, це і взаємопроникнення культур. Сьогодні як ніколи читачам потрібна інформація про Євросоюз, дізнаватись про європейські цінності, пріоритети та можливості. 19 травня колективом бібліотеки філії №13 презентовано книжкову виставку «Європейський дім». Метою виставки є - поглиблення знань про діяльність Європейського союзу та країни Європи, повага до національного, культурного надбання європейських народів. А також стимулювання до використання бібліотечно-інформаційних послуг і продуктів. Виставка складається з таких розділів: 1.Європейський Союз: дізнайтесь більше, 2. Україна на шляху до об’єднаної Європи. 3. Казки Європи, 4. Визначні місця країн Європи. Читачів філії дуже зацікавила питання вікторини, що також представлені на виставці: яка квітка є символом Нідерландів?, яка країна відома всьому світу томатними боями, назвіть її; в якій країні на Новий рік гість повинен принести хоча б малесеньку вуглинку; як називається птах, що є символом миру та інші. Отримати відповіді на запитання допоможуть книги, статті з газет, журналів. Виставка сподобалась читачам, кожен з них ділився своїми знаннями про Євросоюз, про те, яка з країн Європи йому найбільше подобається. 17 17травня рішення про безвізовий режим України з ЄС підписали голова Європарламенту та представник Мальти. В Європарламенті відбулася урочиста церемонія підписання законодавчого акта, яким буде запроваджений безвізовий режим для громадян України. Ми можемо зараз сказати: Україна – це Європа, читачі нашої бібліотеки це підтверджують, вони вчать мови народів Європи,в цьому ми їм допомагаємо. Але для кожного з нас Україна – це найрідніше, серце належить своїй Батьківщині.