Читаюча дитина – майбутнє України

2017-03-22

/Files/images/CIMG2000.JPG

Тиждень дитячого читання в бібліотеці-філії № 13 відкрився зустріччю з письменницею Ларисою Каленською. 21 березня поспілкуватись з письменницею завітали учні 1- Г класу школи № 20. Вона представила дітям свої книжечки «Дружбі навчив короп», «Кораловий палац» (під псевдонімом Зоряна Лист). Діти поділилися з письменницею розповідями про улюблених домашніх вихованців: котиків, собачок, папужок і хом’ячків, а Лариса Олександрівна зачитала уривки з книги «Дружбі навчив короп», яка складається з різножанрових творів: оповідань, казок, віршів. Ці твори можна назвати етичними оповіданнями для дошкільників та учнів початкової школи. Особливо дітям сподобались оповідання «Як Василько став джентельменом», «Відкладена справа», казки «Як Нехотійко став козаком», «Дарунки святого Миколи», «Як знайти совість». Читачі жваво обговорювали почуте, розповідали про свої добрі справи, про свої негаразди, чи вважають хлопчики себе джентльменами, а дівчатка - леді. Епіграф Василя Сухомлинського «Роки дитинства – це насамперед виховання серця» найбільш точно розкриває сутність творчої думки Лариси Каленської, її оповідання й казки – це замальовки з життя, які вчать доброті, чесності. справедливості, поваги до друзів, любові до природи. Першокласникам дуже сподобались вірші «Кошенятко», «Природа – наш дім», «Славте рідну мову». Власні книги Лариса Каленська подарувала гостям і бібліотеці. Щемливою нотою прозвучало оповідання «Ми знайдемо тебе, тату» про дітей, батьки яких воюють в зоні АТО, а рідні чекають їх повернення додому живими й здоровими. Та не всі повертаються з війни… Книги цієї чудової письменниці – це не тільки продовження лінії класиків української дитячої літератури, а й свій сучасний погляд на проблеми виховання юних українців громадянами , залюбленими в свій край, свою Батьківщину, свою мову.