Мистецький колаж «Шевченко - художник»

2017-03-14

/Files/images/CIMG1961.JPG

9 березня бібліотекою філією №13, що розташована на Чигиринській, 2, був представлений мистецький колаж «Шевченко - художник» для шестикласників школи № 14. Поезія Кобзаря здобула загальнонародне визнання, принесла її творцеві любов читачів і невмирущу славу. Але не менш багатою і цікавою є творчість Шевченка - художника. Читачі передивились репродукції полотен, створених Тарасом Шевченком. Поет і художник жили в його душі завжди, бо писати й малювати любив однаково. А його спадщина художника така ж різноманітна, як і поетична. Він написав понад 1000 картин. В творчому доробку близько шістдесяти автопортретів, портретів на замовлення, картин циклу «Живописна Україна», офортів, гравюр. Шевченко мав звання академіка-гравера, за свої малюнки був нагороджений трьома срібними медалями. Одна з них «Циганка – ворожка», написана в 1841. Твір не зберігся, є тільки репродукції. Картини Шевченка зберігаються в Харківському художньому музеї, Київському меморіальному музеї імені Т. Г. Шевченка, в Академії мистецтв в Петербурзі, в музеї Шевченка в Каневі. Колектив філії презентував книжкову виставку «Тарас Шевченко – геніальний поет, геніальний художник». Представлено 7 том: Мистецька спадщина. Живопис і графіка повного зібрання творів у 12 томах, виданого «Науковою думкою» в 2005 році; нові твори Шевченка та про Шевченка, малюнки користувачів філії до творів Кобзаря, матеріали з періодичних видань. Діти читали напам’ять поезії Шевченка «Сон», «Мені тринадцятий минало», «Думка», «І виріс я на чужині», «Вітер з гаєм розмовляє, шепче з осокою» Бібліотекар представила презентацію «І говорило полотно про муки, про його будні і про його свята». Читачі відкрили для себе нові грані геніальності улюбленого поета, ближче познайомились з художньою спадщиною Т.Г.Шевченка.