Історичне досьє «Мати власний герб – це шляхетно»

2016-12-01

Почнемо з початку, тобто з історії… Середньовіччя залишило нам велику спадщину: честь, благородність, лицарство, культ «прекрасної дами» та багато чого притаманного тим загадковим часам. У середньовіччі були закладені основи сучасної державності, науки, культури. В наш час із загадкового середньовіччя благополучно перекочувала геральдика. Але, якщо замислитись трішки глибше, що це таке: галузь науки, мистецтво, просто «гарненькі малюнки», або цілий прошарок нашої історії? Отже геральдика – це все вище перераховане. 1 грудня в бібліотеці філії №13 учні 5-А класу разом з бібліотекарями вивчали науку геральдику на основі герба та прапора школи №20, розробленого в 1999 році Ольгою та Анатолієм Авдєєвими. Анатолій Авдєєв – голова Української геральдичної комісії. Українською геральдичною комісією затверджено Герб та прапор школи №20 та включено до геральдичного реєстру Української геральдичної колегії. З вересня 2001 року школа має власну символіку, що є унікальною і не має аналогів. В цьому році навчальний заклад відзначає 30-річчя. Для поглиблення знань про традиції рідної alma-mater, історії, значення елементів герба, кольорів читачам був запропонований коментований перегляд презентації «Здоров’я. Знання. Виховання», підготовлений шкільним бібліотекарем Кирилюк А.М. Вікторина «Живи та міцній,Україно» містила питання з історії державної символіки, а ще присутнім, щоб дати правильні відповіді на запитання потрібно було пригадати символіку й нашого міста. Підсумком заходу було створення командами власної геральдики класу. Це було цікаво й захоплююче, кожен хотів виявити свої творчість, талант, знання історії. Як відомо, сова – символ мудрості. Якщо хтось бажає зробити незвичний та змістовний подарунок, то це може бути саме “совеня”. Це буде означати, що ви бажаєте своєму товаришу бути мудрим, прагнути до знань і робити завжди тільки обдумані вчинки. Отже, на згадку читачам було запропоновано виготовити закладку-совеня. Державна, місцева, шкільна символіка, як невід’ємні частини одного цілого, покликані формувати громадянську гідність, патріотичні почуття і впевненість дітей в майбутньому своєї держави України.