З книгою жити – з добром дружити!

2016-09-23

22 вересня під такою назвою в літературному музеї імені Карпенка-Карого була представлена виставка творів письменників-земляків для дітей. Організатори виставки - дитяча бібліотека філія №13 й колектив музею. Експонувались рекомендовані бібліотекою книги Віктора Близнеця, Валерія Гончаренка, Олени Журливої, Тамари Журби, Антоніни Царук, Євгена Желєзнякова. Запрошена гостя, поетеса, Олена Надутенко презентувала нові книги для маленьких слухачів. Господиня й ведуча заходу, працівниця музею Мельниченко Наталля, спілкуючись з маленькими відвідувачами пригадала народні загадки, прислів’я й приказки, представляючи творчість письменників рідного краю. А завідуюча бібліотеки, Мартиненко Раїса, поділилася цікавими фактами з життя і творчості Володимира Винниченка, Юрія Яновського, легендарної поетеси Олени Журливої, яка багато років проживала в місті, підкреслюючи, що є вулиці в Кропивницькому, які носять імена відомих письменників, чия діяльність пов’язана з рідним містом. Увага присутніх була акцентована на творчості одного з найулюбленіших письменників дітей Віктора Близнеця. Він присвятив свої твори саме дитячий аудиторії. Його чарівна повість-казка «Земля світлячків» написана чудовою мовою, вводить читача в світ уяви письменника, близької й зрозумілої кожній дитині. Присутні згадали, коли і де вони бачили світлячків, які вони. А з поетесою Оленою Надутенко юні відвідувачі музею говорили про творчій процес, було дуже цікаво, як створюються вірші, що надихає на створення. Діти читали поезії, задавали серйозні й цікаві питання. Спілкування з поетесою було веселе й радісне, як її оптимістичні й життєрадісні вірші. Заключна частина візиту до музею - перегляд експозицій. Відвідувачам дуже сподобались старовинні книги й меблі. Отже, спільна виставка закладів культури має надихати присутніх читати книги, розуміти красу слова, краще знатися на творчості письменників-земляків, відчувати добре й прекрасне завдяки книзі!