Англійська без кордонів

2016-06-15

Відповідно до указу Президента України 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні. З метою популяризації англійської мови в закладах культури дитяча бібліотека філія №13 підготувала для читачів добірку пропозицій, що сприяють удосконаленню й популяризації іноземної мови.

В книгозбірні створено куточок «Англійська без кордонів». Читачі мають змогу ознайомитись з інформацією про англомовні країни світу, культурними традиціями представлених країн, а також дізнатися, чому історично склалося, що саме англійська була обрана державною, й чому американська англійська все ж варіант, а не окрема мова. Плакат й листівки «Library = English» рекламують матеріали, якими можна користуватися в дитячому закладі культури: англомовна література й сторінки з періодичних видань, словники, довідники, розмовники. «Аліса в Задзеркаллі» за книгою Льюїса Керолла - виставка-інсталяція, де представлені предмети, матеріали й візуальна інформація, що покликані привернути увагу до англійської літератури. Як відомо, сучасна бібліотека – це й сучасні послуги, тому читачі можуть користуватися й інтерактивними сервісами. Це - сайти он-лайн бібліотек з англійською безкоштовною літературою, корисні посилання на сторінки, що присвячені Року англійської мови в Україні, відеоматеріали, інтерактивні уроки, мовні соціальні мережі, он-лайн словники й перекладачі, канали YouTube англійською. 13 червня працівник дитячої бібліотеки філії №13 завітала до літнього шкільного табору навчально-виховного об’єднання № 20 з конкурсно-ігровою програмою «Puzzles». Під час проведення якої діти в невимушеній атмосфері активно користувалися англійською. Також бібліотекарем була запропонована добірка on-line activities ( он-лайн завдань) від Сambridgeenglish (http://www.cambridgeenglish.org/learning-english/parents-and-children/activities-for-children/) й Центру англійської розмовної мови Stepup (http://www.stepup.com.ua/english_online_games.html), які враховують різний рівень володіння мовою. В ігровій формі читачі легко впоралися із завданнями. Отже, Дитяча бібліотека № 13 міста Кіровограда активно підтримує Рік англійської в Україні, сприяє рівню підвищення інформаційної культури й володіння іноземної мови серед читачів, надає доступ до різних джерел інформації й ресурсів.