Книжкові іменини - чудові дні весни!

2016-03-25

25 березня книжкові іменини продовжив спільний захід дитячої міської бібліотеки №13 й бібліотеки школи №20. В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання учні 3-Б класу активно доводили, що вони дійсно багато читають й гарно знають англійську мову! Як відомо, указом Президента України 2016 рік – Рік англійської мови в Україні, тому для популяризації знань бібліотекарями було запропоновано декілька комунікативних ситуацій, в яких школярі могли продемонструвати вміння володіти, а саме головне, користуватися іноземною мовою.

Кирилюк Алла Михайлівна, шкільний бібліотекар, запропонувала перегляд міні відео презентацій «Пам’ятники книгам і літературним героям», «Краса бібліотеки», «Незвичайні бібліотеки світу». Діти дізналися про монументи, що встановлені персонажам книг й улюбленим героям і в Україні, і в зарубіжних країнах, а також про дизайн бібліотек світу, креативне й незвичайне оформлення будівель та приміщень всесвітніх бібліотек, які служать не тільки читачам, а й захоплюють туристів! Продовжила зустріч Flash-вікторина, що вимагає блискавичної відповіді. Запропоновані питання вимагали не тільки загальної ерудиції й кмітливості, а й знання англійської мови: неочікувано прозвучали завдання англійською, але школярі, не розгубившись, гідно дали відповідь. А ще підігрів азарт літературний аукціон: у «торги» вступили справжні знавці літератури й англійської. Вони купували солодкі лоти, пред’являючи власні знання. Чия відповідь виявлялася останньою правильною, той й перемагав. Читачі неабияк торгувалися, називаючи прізвища українських поетів, героїв твору «Незнайко та його друзі», творів Шевченка. Також покупці змагалися в назвах домашніх й диких тварин, кольорів, місяців, шкільного приладдя англійською! Бурю емоцій викликала гра «Мульти-пульти» на зразок відомої й популярної у всьому світі інтернет-гри «Акинатор», в якій гравець загадує будь-якого персонажа, а джин Акинатор повинен його відгадати. Учасникам було запропоновано вгадати героя мультиплікаційного фільму, за допомогою навідних питань, які він запитує у аудиторії. Заключне слово бібліотекаря про найважливіше призначення книги – зберігати знання і передавати їх наступним поколінням, бути невід’ємною частиною людської культури підсумувало зустріч.