Марафон Кобзарева зоря

2016-03-10

В дитячій бібліотеці філії №13 традиційно в березні проходять заходи присвячені пам’яті великого поета Тараса Григоровича Шевченка. Кожного року прагнемо, щоб в стінах книгозбірні звучало заповітне Кобзареве слово. 10 березня бібліотекарям випала велика честь: долучитися до марафону «Кобзарева зоря», що відбувся в школі №20. До складу журі, окрім директора школи й шкільного бібліотекаря, були запрошені представники дитячої обласної та міської бібліотеки №13. Відчуття свята створювало й місце проведення, а саме світлиця, що стилізована згідно традицій українського народу, й учасники гарно вбрані у вишиванки, дівчатка – у вінках, намисті, причепурені квітками. Форма марафону була обрана невипадково: спортивна назва виправдовує подолання маршруту від старту до фінішу, наявність перешкод. Отже, 51 учасник, протягом 2 годин на розсуд журі, представив поезії, пісні на вірші Кобзаря та твори, що присвячені поетові. Групи марафонців різних вікових категорій змагалися на звання кращого знавця творчої спадщини поета. Нелегке завдання стояло перед журі, а саме, визначити кращих. Юні декламатори талановито й з натхненням читали поезії. В кожній віковій групі визначилися свої переможці. Так, серед молодших школярів перше місце посів Комаха Віталій, який артистично представив поезію «Мені тринадцятий минало». Вразили дівчата 5-7 класів, що посіли перші місця: Золотухіна Настя з проникливим читанням вірша «Думка» й Горобець Іванна з твором «Сон». До речі, Іванна - читачка міської дитячої бібліотеки №13, учасниця конкурсу «До висот Шевченкового слова», присвяченого 200-річчю поета. Глибоким відчуттям поетичних творів Кобзаря відзначилися учасники старшої групи 8-10 класів. Перше місце беззаперечно всіма членами журі було віддано дуету: Білій Катерині, яка акомпонувала на бандурі Горденко Наталі. Трагізм шевченківської «Русалки», представленої дівчатами, схвилював присутніх. Можна відмітити талановиту декламаторку 10-А класу Нех Таїсію, що посіла 2 місце з віршем «Не гріє сонце на чужині». Окремо слід відзначити читачку бібліотеки філії №13 Лупітько Софію, яка на розсуд журі представила пісню на слова Шевченка «На вгороді коло броду». Підсумки «Кобзаревої зорі» - нагородження переможців грамотами. Проведення масових заходів в рамках Шевченківських днів сприяє розкриттю й поглибленому вивченню творчості класика!