Шляхами афганської війни з Олегом Спіньовим

2016-02-19

18 лютого до бібліотеки філії №13, що на Чигиринській, 2 завітав гість – легендарна й неординарна особистість – Спіньов Олег Олексійович. Він воїн-інтернаціоналіст, розвідник, десантник, поет, автор книг «Десять жизней офицера разведки», «Жизнь моя – армия», «Сто часов счастья», а також на його рахунку 15 альбомів пісень. З 1985 по 2015 рік дав більше 300 концертів, лауреат і дипломант трьох фестивалів бардівської пісні, композитор, віце-президент Обласного благодійного фонду «Пересвет», і це неповний список його діяльності. 15 лютого минуло 26 років з дня виводу радянських військ з Афганістану. Восьмикласники, що були запрошені на зустріч, мали змогу пройти шляхами війни в Афганістані з Олегом Олексійовичем. Він ділився спогадами про нелегкі дороги солдата-воїна, про друзів з якими пліч-о-пліч воював. Олег Спіньов має багато нагород: орденів, медалей, відзнак. Не всі повернулись живими з тієї війни, солдатів не дочекались матері, дружини. Розповіді гість доповнював піснями під акомпонемент незмінної супутниці гітари, яка, до речі була подарована Леонідом Кучмою, історіями створення композицій. З особливою увагою й хвилюванням присутні сприймали авторські пісні Олега Спіньова: і солдатські, і ліричні. А благословіння на творчість молодий бард отримав від самого Володимира Висоцького, з яким особисто був знайомий. На прохання присутніх, виконав декілька його пісень, які ніде не звучали. А ще вразив знанням китайської мови, що опанував як референт-перекладач. Це може послугувати гарним прикладом для школярів – вивчати іноземні мови, що є актуальним сьогодні. Атмосфера зустрічі була проникливою й теплою. Разом з тим, юнаки і юнки, спілкуючись з гостем, отримали напутнє слово від офіцера, людини честі й обов’язку, що будь-яка війна – це жорстокість, вбивство, випробування на міцність психіки людини. Дякуємо Олегу Олексійовичу, що він знайшов час завітати до бібліотеки, поспілкуватися з підростаючим поколінням українців. Зустріч свідчить, що історія це не тільки тема з підручника, але й люди, які пройшли шляхами воєн.