Сила великої злуки

2016-01-22

22 січня 1919 року в Києві відбулося свято Соборності. Представники Галичини, Буковини, Закарпаття передали голові Директорії В. Винниченку грамоту Національної Ради з ухвалою про злуку ЗУНР і Директорії. 3 січня 1919 року сесія Української Національної Ради у Станіславові затвердила «Ухвалу», якою проголошувалося об’єднання обох гілок українського народу в одній республіці. У відповідь було проголошено Універсал Директорії про злиття в єдине ціле ЗУНР і Наддніпрянської ( Великої) України як торжество віковічної ідеї національної соборності. В цей день в бібліотеці філії №13 організовано книжкову виставку «Сила великої злуки» в читальному залі. Епіграфом до виставки слугують наступні слова, що відображають ідею Соборності України:

Україно, соборна державно,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях.

Твій Богдан й вінценосна Софія

Повернулись до тебе з віків.

Ще не вмерла й не вмре твоя мрія

Як не вмер солов'їний твій спів!

Розгортаючи виставку, бібліотекарі підібрали матеріали, які поглиблюють знання з історії виникнення свята Соборності України, знайомлять з цікавими книгами, статтями, матеріалами з Інтернет видань, викликають інтерес до вивчення історії України. Користувачі філії мають змогу передивитись книги Михайла Грушевського «Ілюстрована історія України», «Цивілізаційна історія України» під авторством Горелова, Рафальського, «Україна від найдавніших часів до сьогодення» Верстюка, Дзюби, «Велика історія України», «Новий довідник: Історія України». Також відвідувачам філії була представлена презентація «22 січня – День Соборності України», кадри архівної кінохроніки 22 січня 1919 року.