Забілів снігами гай, їде Святий Миколай

2015-12-18

/Files/images/DSC_6161.JPG

18 грудня відбулось свято Миколая в школі №20. День Святого Миколая – улюблене свято малечі. Адже в цей день кожна дитина бажає знайти під подушкою солодкий подарунок. В гості до 3-А класу були запрошені бібліотекарі школи й дитячої бібліотеки №13. Презентація, підготовлена Кирилюк Аллою Михайлівною, «Забілів снігами гай, їде Святий Миколай» розповіла історію, прикмети, прислів’я й традиції чудового й доброго свята. Чому на День Миколая й на Різдво вивішують шкарпетки або черевички для подарунків й залишають біля них декілька морквин, хто супроводжує праведного, коли той розвозить подарунки – на всі ці запитання відповіла легенда з життя святого. Школярі підготували для Миколая подарунки: вірші, пісеньки. Бібліотекар філії №13 провела цікаву, веселу вікторину «Зимова круговерть», питання якої об’єднані темою найхолоднішої пори року та зимових розваг. Діти активно відповідали: чим їжак на ведмедя схожий, назва якої страви перекладається як «мороз», яку воду можна принести в решеті, в який костюм нарядився Вовк у мультфільмі «Ну, постривай»? Третьокласники виявили неабияку кмітливість й дотепність, відповідаючи на запропоновані питання. Заохочувальні призи вікторини – «миколайчики», печиво, що традиційно випікається до свята й дарується дітям. Воно може мати різну форму від простого до складного: зірочки, півники, янголи й фігурка дідуся в свиті, обов’язково розмальовані й прикрашені візерунками. Діти натхненно працювали над виготовленням святкових конвертів й написанням листів до Миколая зі своїми бажаннями,прагненнями, переліком добрих вчинків, тому що всім відомо, що святий обдаровує гостинцями, пробачає неслухняних. Завершив свято вірш «Миколаїв дарунок», в якому головний герой зрадів, отримавши від Миколая барвисту українську книжку з казками!