Почесна гостя бібліотеки

2015-05-10

6 травня колектив бібліотеки-філії №13 й учні 8-А класу школи №20 зустрічали почесну, шановану гостю, ветерана війни і праці Віру Іванівну Цирульову. До свята бібліотекарі оформили книжкову виставку «Солдати слави не шукали», де представлені книги: Шурапова В. «Земний Уклін тобі, солдате», Даценко В. «Щоб пам’ятали…», «Велика Вітчизняна. Кіровоградський вимір», «Зелена брама» Долматовського Є. , Трубайчук А. «Друга світова війна», Жуковський І., Лисенко О. «Звитяга і жертовність. Українці на фронтах Другої світової війни» та інші. Увагу присутніх привернула до себе Книга памя’ті мого роду, яку створила разом зі своєю донькою Софією Кирилюк Алла Михайлівна - читачі бібліотеки. Після огляду виставки гостя Віра Іванівна поділилася спогадами про тяжкі роки війни, про роль і значення перемоги над нацизмом, сторінками біографії. Жінка розповіла, що діти в роки війни разом з батьками працювали на перемогу, для визволення країни від нациських окупантів. Народилася вона в місті Твері в Росії. В сім’ї було п’ятеро дітей. На початку війни їй виповнилося 16 років. Віра Іванівна була старшою в сім’ї. Допомагала ростити менших, вчилася й працювала. Під час наступу на Москву, половина міста була в німців, половина радянською. Жителі міста йшли в навколишні села, й сільчани розбирали їх по своїх сім’ях. Школа працювала і в такий непростий час. Старші допомагали в госпіталі, працювали на городах. Війна забрала багатьох чоловіків, жінки й старші діти опікувались молодшими й роботою. Всі працювали на перемогу. Вірочка була чудовою ученицею, організовувала концерти в госпіталях, допомагала доглядати за пораненими, писати листи додому. Присутні слухали розповідь, затамувавши подих. Закінчила школу дівчина з відзнакою. А в 1956 році Віра Іванівна разом з заводом «Гідросила» переїхала в Україну до Кіровограда, полюбила наше місто. Велика трудівниця, чесна й порядна людина, вона користувалася великою повагою у працівників заводу, має багато урядових нагород, заслужений винахідник і раціоналізатор. Більше шестидесяти років Віра Іванівна Цирульова - жителька нашого міста. Вона любить його щиро й віддано. Сади й парки, вулиці Кіровограда - це все рідне, «чарівний рай» - називає його Віра Іванівна. Всі разом переглянули відеоролик-подарунок, присвячений Вірі Іванівні до Дня Перемоги. Діти й педагог Зубко Оксана Степанівна щиро вітали гостю з наступаючим святом, подарували їй квіти, дякували за теплу зустріч й колективу бібліотеки-філії №13.