Дзвенить струмочком рідна мова

2015-11-17

Старша група з символічною назвою «Калинка» дитячого садка №17 завітала до дитячої бібліотеки-філії №13 на ранок, що відбувся в рамках місячника української мова та писемності. Приємно відзначити, що на запитання в якій країні ми живемо, й яка мова рідна для нас, діти одноголосно дали правильні відповіді. Так як для дітей молодшого шкільного віку українська мова є тією, що вони користуються в побуті, садочку, 17 листопада в невимушеній атмосфері маленькі відвідувачі легко виконували нескладні завдання й гралися зі словами. Допомогли налаштувати й підготувати до спілкування артикуляційна гімнастика й декілька чистомовок, які необхідні для правильної вимови звуків. В читальному залі дзвеніла рідна мова у віршах Марії Хоросницької «Матусин заповіт», Володимира Сосюри «Рідна мова», Леоніда Полтави «Хто як говорить». Українською мовою можна розмовляти, читати вірші, співати, а ще й жартувати. І це довів Ліщинський Діма, розповівши гумореску Павла Глазового «Пряник». Малюки залюбки ділилися один з одним підготовленими віршами українських поетів. Бібліотекарі запропонували декілька «висловів з крильцями», цікавих оповідань на певну літеру алфавіту, завдання «Підшукай риму» з книги Наталії Хаткіної «Мови чисте джерело». Усі бажаючи мали змогу взяти участь в ситуативній грі «Ввічливий телефон», де пропонувалося правильно навчитися спілкуватися, використовуючи слова привітання, прощання, слова за допомогою яких ми показуємо власну чемність й вихованість. А ще малеча добирала жести до поданих слів, наприклад, «чудово!»: пальці в кулаку, великий палець піднятий вгору. Потрібно додати, що дитина дошкільного віку легко наслідує неправильну вимову дорослих, а розвиток й формування мови малюка залежить від мовної звички, зокрема, нас батьків, вихователів й бібліотекарів.