Година спілкування: пам’ятаємо героїв!

2015-09-23

На жаль, на сході нашої країни триває антитерористична операція. Ця сумна подія не залишає байдужими нікого зі свідомих громадян України. В рамках місячника, присвяченому героям війни України за свою цілісність та суверенітет, відбулась година спілкування «Пам’ятаємо героїв!» в читальній залі бібліотеки №13 міста Кіровограда. 23 вересня п’ятикласники школи №20 вшанували пам'ять хлопців, які загинули від ворожої кулі. Бібліотекарі підготували добірку відеороликів відповідної тематики. Це й пластиліновий мультфільм «Молитва за Україну» створений Криворізькою загальноосвітньою школою №45, музичні кліпи сучасних груп та виконавців «ТІК», «Океану Ельзи», Тіни Кароль, а найбільше вразила пісня Христини Панасюк «Я дочекаюсь тебе», присвячена синам, яких завжди будуть чекати мами. Присутні уважно слухали оповідання «Герой, син героя» Вадима Дорошенка з книги «Героям слава! Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу», в якій йдеться про воїнів, побратимів, наших сучасників, які захищають країну. В оповіданні, що було запропоновано читачам, головний герой – хлопчик Богдан, одноліток слухачів, втратив тата на війні. Він вирішив віддати власні накопичення для потреб бійців. Діти співчували хлопчику й пишалися його вчинком. Під час години спілкування не могли не оминути тему дружби на війни. Присутні прослухали власний вірш дівчинки «Just friends», («Тільки друзі») про двох друзів, шляхи яких розійшлися із-за різних переконань: один став на захист Вітчизни, а інший залишився вдома, не зрозумівші вчинок друга. На противагу віршу читачам була представлена історія з книги «За Україну, за її волю, за народ» про героїв-кіровоградців, бойових товаришів з 3-го окремого полку спеціального призначення Збройних Сил України - старшого солдата Олексія Волохова та Олександра Кондакова. Хлопці знаходилися на борту збитого військового гелікоптера МІ-8 збитого у районі гори Карачун 24 червня 2014 року. Читачі ознайомилися з розповідями про інших кіровоградців, перегорнувши сторінки книги про воїнів-земляків, що загинули під час антитерористичної операції на сході. Також школярі долучилися до всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», подарувавши декілька книг з домашньої бібліотеки, що будуть передані до військових бібліотек Збройних Сил України. На сумній ноті, хвилиною мовчання, завершився захід, присвячений пам’яті героїв.